Z varnostnimSMS sporočilomvas bomo obveščali o transakcijah (plačilih, dvigih, ...) izvedenih z vašimi plačilnimi karticami.
Storitev omogoča boljši pregled nad poslovanjem z vašimi plačilnimi karticami, saj boste vedno prepričani, da z njimi poslujete samo vi.
Izgubo ali zlorabo kartice prijavite na telefonsko številko 01 5834 183.
Komu je storitev Varnostno SMS sporočilo namenjena
Vsem imetnikom kartic Debit Mastercard, MasterCard in Visa, ki si želite večje varnosti in preglednosti nad poslovanjem z njimi.
Prednosti storitve Varnostno SMS sporočila
Višja stopnja varnosti uporabe kartic.
Nadzor nad dvigi gotovine na bankomatih, nakupi na prodajnih mestih in nad nakupi preko spleta in telefona.
Spremljanje opravljenih transakcij v realnem času, takoj ko se izvršijo.
Sporočilo dobite za transakcije, opravljene tako doma kot v tujini.
Preprečitev večjih finančnih izgub v primeru zlorabe plačilnih kartic.
Ker v UniCredit Bank vemo, da so želje naših strank najpomembnejše, smo v okviru storitve Varnostno SMS sporočilo za vas pripravili tri različne pakete. Lahko prejmete SMS sporočilo ob vsakem nakupu in dvigu, ali pa samo pri nakupih in dvigih nad 50 ali 100 EUR.
Kdaj SMS obvestilo
Izbirate lahko med tremi paketi, ki se med seboj razlikujejo glede na višino zneska izvedene transakcije (plačila ali dviga gotovine), za katero želite prejeti varnostno SMS sporočilo.
Prejemanje SMS obvestil
Paket 4
Paket 5
Paket 6
Obveščanje o nakupu na POS terminalu
vsak nakup
nad 50 EUR
nad 100 EUR
Obveščanje o dvigu gotovine na bankomatu
vsak dvig
nad 50 EUR
nad 100 EUR
Obveščanje o nakupu s kartico preko telefona, spleta
vsak nakup
vsak nakup
vsak nakup
Obveščanje o stornaciji nakupa
vsak nakup
vsak nakup
vsak nakup
Informacije, ki jih prejmete s storitvijo Varnostno SMS sporočilo
Vrsta transakcije, datum in ura transakcije.
Zadnje 4 številke kartice.
Znesek transakcije.
Prodajno mesto, kjer je bila izvršena transakcija.
Kako do storitve
Na storitev »Varnostno SMS sporočilo« se lahko naročite v vaši spletni Online banki ali katerikoli poslovalnici UniCredit Bank. Vse, kar potrebujete, je osebni dokument, mobilna telefonska številka, na katero želite prejemati »Varnostno SMS sporočilo«, in številka kartice, katere transakcije želite spremljati.
Izgubo ali krajo kartice takoj prijavite v najbližji poslovni enoti UniCredit Banka Slovenija d.d. ali direktno v Centru za plačilne kartice na telefonski številki 01 5834 183.
Nasveti in priporočila za ravnanje s karticami
Splošno o uporabi kartice
Imetnik kartice mora prejeto kartico, takoj podpisati, saj je veljavna le podpisana kartica. Staro, neveljavno ali preklicano kartico mora imetnik kartice uničiti – razrezati.
Kadar plačuje s kartico, naj je nikoli ne izpusti izpred oči.
Osebno številko (PIN koda) za kartico naj si imetnik kartice takoj po prejemu zapomni in uniči ovojnico.
Kartica je osebna, nihče drug razen imetnika kartice z njo ne sme opraviti nobenih nakupov ali dvigov.
Nakupovanje s kartico
PIN koda je namenjena dvigovanju gotovine na bankomatih in nakupovanju na prodajnih mestih, ki so podprta s čip tehnologijo. V kolikor je prodajno mesto podprto s čip tehnologijo imetnik kartice vtipka PIN kodo, v nasprotnem primeru imetnik kartice podpiše potrdilo o nakupu.
Številka kartice, še posebej pa njej pripadajoči podatki: PIN, datum veljavnosti, CVC2 koda, (trimestna številka, zapisana na podpisnem traku na hrbtni strani kartice) geslo za nakup preko spleta z uporabo storitve 3D Secure so tajni in unikatni, zato jih imetnik kartice ne sme povedati nikomur, ki povpraša po teh podatkih.
Imetnik kartice naj pred podpisom potrdila ali vnosu PIN kode preveri znesek plačila, ki ga potrjuje.
Potrdila o že opravljenih nakupih po navadi vsebujejo dovolj podatkov o kartici, zato naj jih imetnik kartice uniči, da druga oseba z njih ne bi mogla razbrati pomembnih podatkov o kartici.
Preden imetnik kartice zavrže potrdila o nakupih, naj natančno preveri vse mesečne izpiske porabe. Le s primerjavo mesečnega izpiska porabe s potrdilom o nakupu lahko ugotovi svojo dejansko porabo in možne napake.
Imetniku kartice svetujemo, da na prodajnih mestih ne podpisuje potrdil, ki niso namenjeni takojšnjemu plačilu blaga in storitve in so napisana z vnaprejšnjimi datumi ali celo prazna.
Imetnik kartice naj na internetnih straneh, ne vpisuje številke povsod, kjer jo pričakujejo, temveč le takrat, ko je imetnik kartice odločen za nakup in želi plačati s kartico. Preko interneta naj imetnik kartice plačuje le tistim ponudnikom, za katere ve in je prepričan, da so verodostojni in imajo zagotovljene minimalne varnostne nastavitve na svojih spletnih straneh.
Uporaba bankomata
Ko imetnik kartice opravi katero koli transakcijo, mora paziti, da nihče ne vidi PIN kode, ki jo je odtipkal.
Terminale in bankomate naj imetnik kartice uporablja sam. Če jih imetnik kartice ne zna uporabiti, ne sme sprejemati pomoči mimoidočega. O uporabi naj se pouči pri svetovalcu v svoji banki.
Kartico naj imetnik kartice uporablja na tistih bankomatih, ki stojijo na obljudenem, dobro osvetljenem mestu.
Če na bankomatu v Sloveniji imetnik kartice zazna kakršna koli odstopanja od običajnega delovanja (npr. kartico težje vloži v bankomat; v bankomatu so naprave ali stvari, ki jih običajno ni; kamere, ki so neobičajno postavljene; reža, v katero se vlaga kartica je neobičajna...), naj vzame kartico in zapusti bankomat ter uporabi drugega. O dogodku pa naj čim prej obvesti banko, na telefonsko številko, ki je zapisana na kartici in/ali Operativno – komunikacijski center (policijo) na številko 113.
Če so bankomati nameščeni v prostorih, skozi vrata katera lahko imetnik kartice vstopa le s kartico, naj nikoli ne vtipka PIN kode. Če je na vratih naprava, ki zahteva tipkanje PIN kode, je imetnik kartice ne sme vnesti.